Jdi na obsah Jdi na menu
 2007 2007 2007 2007 2007 2007 2007

Pasení Podkost 13.10.2007

Už dlouho jsme chtěli s Jondou vyzkoušet pasení oveček a konečně se zadařilo. Akce byla zajímavá různorodostí hafanů, protože byla určená hlavně pro jiná plemena než BOC. Bohužel organizace trochu vázla.. Já s Jondou jsem se chtěla nahlásit na školení, které bylo tehdá plné, ale kupodivu se lidé dohlašovali prý ještě dlouho po nás :).. Chtěla jsem ho jen seznámit s ovcemi, protože nikdy dříve jsme pást nezkoušeli.. Nakonec jsme si pasení vyzkoušeli v době, kdy probíhaly zkoušky. Jonda se mohl uštěkat a mezi štěkáním a nájezdy na ovečky mě ještě stíhal kousat do nohou a věšet se mi na kalhoty.. Očividně ho to bavilo :).. Prostě z jeho stylu šly na všechny odborné přihlížející mrákoty.. Před námi šlo k ovcím kolem 20ti psů a tak jsem se ani nedivila, že se chudinky namáčkly na pletivo a už se mi nepodařilo je od něj dostat-nejen mně.. Navíc na ně vytrvale vyřvával Jonda, ze kterého ale neměly pražádný respekt, prostě byly zvyklé na jinčí kalibry :)... Pak už jsme jen čekali do dvou hodin na školení. Jaké bylo moje překvapení, když jsem zjistila, že je to školení na zkoušku ZPOP 1, takže nás se vůbec netýká.. Holt jsme se prošli po lese a frčeli dom :).. Pokuď se někdy v budoucnu zadaří a budeme se moct zúčastnit nějakého neoficiálního pasení v okolí Prahy, určo rádi pojedeme. Podkost pro nás byla poněkud finančně i časově náročná, pejsků se zúčastnilo opravdu mooc :).. Sice se mi tradičně ihned vybil foták, ale přeci jen pár fotek najdete.

Tábor agility České Budějovice

Týden od 4. do 11.8.07 jsme strávili na komořanském agitáboře v Českých Budějovicích a řeknu vám, stálo to zato!!!
Proč a za co to stálo?? No přece za všechny prachy!!-kterých ve výsledku nebylo ani tolik, jak sem se děsila- že by proto, že všechny zásoby nakupovala Anča a vytrvale vyžírala Čerta??

Nebudu chudáky, co tohle čtou, zatěžovat a jednoduše to shrnu...
Takže :
1) cesta až na kolony aut a podivné hvízdání věrného bělouše nad očekávání- bez následků
2) kemp i okolí super a až na pár Jondou vystrašených tuzemských i zahraničních spolustanujících- naštěstí si i ti oprsklejší většinou od nás rychle odstěhovali stany- bez následků
3) táborové hry nás svojí náplní mile překvapily a snad i proto se obešly bez následků- při nočním hledání Nema to bylo ale u některých tak tak :-)
4) Čertiny nájezdy na naše zásoby až na krátkodobý nepříznivý vizuální dojem hrošice před slehnutím- naštěstí bez následků
5) pekelné vedro jsme též přežili doufejme bez následků- naopak nám možná zachránilo aspoň zbytky sluchu, protože Jonášek byl unavený a štěkal jen zhruba půlku z celého dne
6) ČertinoRexovské podávání paciček ve stylu pokuď nenastavíš ruku, vyškrábnu ti klíďo voko- nastavovat ruce mezi 0:00- 6:00 ráno bylo obzvlášť obtížné, až na pár drápanců skrz na skrz tělem- bez následků
7) výcvik agility- uvidíme podle našich budoucích výsledků jestli bez následků :-), kdo nás neviděl, nepochopí...

Prostě tábor se až neuvěřitelně povedl a doufám, že Anča s Bertinkou si to s námi užili aspoň tak, jako my s nimi..
Navíc nám milou společnost dělala krom dalších komořanských agiliťáků i Bleška s Janou, Jonda ocenil, že si může s Wensdy "hrát" a odblešovat se celý týden, ikdyž časem z nich musela být morálně pohoršená většina kempu.. Já bych se tomu rozhodně nedivila..
To je asi vše a nezbývá než se těšit na příští rok..

Video 1 Video 2 Video 3 


LVT Léto s Lassií 8-15.7.2007

Na tento tábor jsme se těšili s Jondou zhruba tak půl roku dopředu.. Do Loun a zpět nás náš věrný favorit Bělouš dopravil bez jediného vyhazování nebo vzpínání se:-))... Areál i okolí lounské ZKO bylo naprosto ideální, počasí se až na poslední 2 pekelně horké dny vydařilo a vodní sloupec našeho stanu vydržel i noční průtrže mračen.. Naší agiskupinu měla na starost p.Patáková a musím říct, že u ní jsme si zacvičili jako nikdy v životě. Bylo to opravdu super!! Jonda se mooc snažil a naučil se po zhruba 3 měsících bezmoci a bezvládí zóny!! Snad mu to vydrží, je to úúplnej zázrak!! Jinak se cvičilo dvakrát denně 1,5 hodiny, takže já jsem měla dost nejen psychicky, ale i fyzicky..Dozvěděla jsem se o chybách, které se asi jen tak neodnaučím na parkuru provádět, ale aspoň že o nich vím.. Závěrečná sobota byla den soutěží, kde Jonda-podotýkám že bohužel podle své režie, získal 3. místo v Gambleru v šeltiích celkově- ve small byl první, já furt říkám, že jakmile se vymaní z mého špatného vlivu, tak hned jde všechno líp... Rozhodl se, že po přeskákání 5ti překážek podle mě už toho bylo dost a běžel si svoje..A docela se mu to povedlo :-).. Pak dokázal ještě něco předvést v poslušnosti pokročilých- kupodivu se ještě i odpoledne při 50°C dokázal hejbat i trochu přemýšlet, kde jsme skončili 2-3. společně s Angelínou, která získala v začátečnících stejně bodů jako my-šikulka! K průběhu postačí, když napíšu, že vyhrála překvapivě p.V.Dubská :-)) :-))... Lenny a šeltiáčci se dokázali krásně umístit skoro ve všech soutěžích, jsou to opravdu machři!! A vůbec, všem šeltičkám i kóliím se soutěže povedly! Den uzavřel souboj dvou družstev páníčků bez pejsků :-))...A pak už nás čekala jen neděle, odjezd a návrat do tvrdé potáborové reality..
I díky tomu, že naši spolustanující byli Vendula, Dáša a jejich pesani, neměl tábor opravdu chybu! Už se s Jondou nemůžeme oba dočkat, až za rok opět na gólií a minigólií tábor vyrazíme!

Malá ukázka našeho tréninku a moc se nám nesmějte!! První video je sekvence, kterou jsme zkazili hned na třetí překážce:-)) a je tam odborný výklad, než se nám to podaří zaběhnout.. V druhé je Jonda překvapený ze zdi, kterou na cvičáku nemáme, ale jinak se nám celkem povedla..

 Video 1   Video2

Velikonoční výlet do pražské Zoo 9.4.2007

Na Velikonoční pondělí jsme vyrazili s agiliťáky do Zoo Praha, výlet se moc povedl, jen těch lidí mohlo být tak o milion míň...:-)

Neoficiální závody agility Nymburk 31.3.07

O této akci se dozvíte též v příspěvku závody

Hloubětínský drak-Kyje 25.3.07

Absolvovali jsme naše druhé závody, více se dozvíte v příspěvku závody


2006 2006 2006 2006 2006 2006

XII.Mezinárodní Výstava Psů CACIB - FCI 2006 Praha Letňany 18.11.06

Na výstavě bylo takových psů, až nám z toho šla hlava kolem. Ale potkali jsme při sledování pragilu Jonášova staršího a úspěšnějšího bratra Fausta Smaal Kim-viz fotogalerie sourozenci,chvílemi jsem si nebyla jistá, jaký z nich je jonda a jaký faust :-)

Výlet do zoo praha 17.11.06

Výlet do zoo se moc povedl a asi tak stohlavá smečka psů, ktará se do zoo přiřítila, vzbuzovala někdy více pozornosti, než zvířata v zoo..Pejsci byli ale úplně vzorní.-viz. fotogalerie akce

Agility závody Louny Podzimní kvítek 14.10.06

jonášovy 1. závody-viz agility a fotogalerie agility

MR v ovládání ovcí pomocí pracovního psa Koclířov u Svitav 23.9.06

Tak tady se nám oběma moooc líbilo, navíc s náma byla anča s čertou, teda spíš my s nima-jejich autem...

MČR agility Kladno 17.9.06

Kupodivu jsme nezávodili, ale jen se dívali, bylo to super!

Praha Komořany Noční hrátky 2.9.06

konečně jsme viděli závodit jondova staršího bráchu falca a šlo mu to krásně.

Klubová a speciální výstava sheltií Praha-Krč 26.-27.8.06

Výstava byla u nás v lese, takže jsme se byli dívat oba dny, potkali jsme jondova staršího bráchu falca-amaretto smaal kim, se kterým jsou si dost podobní. Jonda byl na výstavě samo kvůli cuchání načesaných sheltiček.

Tábor agility Žamberk a závody agility o pohár Fitminu 13.-19.8.06

Tábor jsme si až na výjimky užili společně s ančou a jupí čertou

Prázdniny 2006

Takhle dlouhé prázdniny už nikdy mít nebudeme, strávili jsme je částečně doma, u vody-pozor jonda se naučil plavat :-), dále v Litomyšli u anči s theunkou a čertou a u nás na chatě s ančou a čertičkou..co dodat..

Zpět..